Головна » 2014 » Жовтень » 31 » 29 жовтня 2014р.
12:30
29 жовтня 2014р.

30.10.2014 року в ММК відбулась нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи. На нараді розглянуті  наступні питання:

1. Про організацію та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад  і турнірів у 2014-2015 н.р. (опрацювання Правил проведення в області І-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів) (Левицька Т.М., зав. ММК, методисти).

 

2. Про організацію наукових товариств для участі учнів у І етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (опрацювання вимог, правил оформлення робіт та документів відповідно до обласних вимог ІІ етапу) (Даниленко О.Ю., методист ММК).

 

3. Особливості ЗНО - 2015 (Іващенко Л.І., методист ММК).

4. Про перерозподіл підручників по школах. Забезпеченість підручниками учнів 1-11-х класів. (Іващенко Л.І., методист ММК).

5. Про результати досліджень психологічної готовності учнів до вибору профілю навчання у рамках Всеукраїнського експерименту. (Гіль О.М., методист ММК,  Гармаш О.А., практичний психолог гімназії № 3).

6. Технологія формування позитивного іміджу закладу освіти (Гіль О.М. методист ММК).

7. Про вивчення та узагальнення ППД педагогів. (Левицька Т.М. методисти).

 

30.10.2014 року  ММК відбулось засідання  науково-методичної ради ММК, на якому розглянуто питання «Система роботи ЗНЗ щодо профілактики злочинності та проявів насилля серед неповнолітніх» (Ткачун-Пузін О.О., методист ММК), «Співпраця практичного психолога, соціального педагога  з батьками як запорука успішної адаптації першокласника». З досвіду роботи Школи для батьків ЗОШ І-ІІІ ст. №15 (Гіль О.М., методист ММК, Сидорець Н.Г., практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ст. № 15), «Про роботу ініціативної групи вчителів географії з підготовки обдарованих учнів до олімпіад» (Гіль О.М., методист ММК, Кобернюк Л.П., учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 9), «Про роботу освітніх округів» (гімназія № 3, гімназія № 16, ЗОШ І-ІІІ ст. № 15). На засіданні розглянуто методичні матеріали педагогів.

 


23.10.2014 року в Ніжинському будинку дітей та юнацтва була проведена літературно-музична вітальня "Осінь - це сни листопаду". Масовий захід пройшов у дружній, приязній атмосфері, де панувало царство музики та художніх творів. 

24 жовтня 2014 року на базі ліцею при НДУ ім.  М. Гоголя для вчителів іноземних мов міста Ніжина проведений міський семінар-тренінг «Шляхи підвищення мотивації учнів до вивчення іноземних мов» з участю викладачів НДУ ім. М. Гоголя. Даниленко О.Ю., методист міського методичного кабінету управління освіти Ніжинської міської ради, ознайомила педагогів із новітніми послугами в галузі освіти дорослих, а саме: вебінарами, он-лайн курсами, тренінгами, конкурсами фахової майстерності, які пропонують вітчизняні та іноземні видавництва з метою гарантування кожній дорослій людині права на навчання, організації підвищення рівня самоосвіти  у міжатестаційний період. Афанасова С.І., вчитель вищої категорії ліцею, поділилась педагогічними здобутками на уроці в 10 класі за програмною темою «Їжа». Кресан Н.П., вчитель англійської та німецької мови ліцею, представила роботу Євроклубу і запропонувала новий підхід щодо мотивації учнів до спілкування з однодумцями за допомогою ресурсів Інтернет через програму Skype та You Tube. Алєксєєнко С.Г., директор ліцею при НДУ ім. М.Гоголя, презентувала збірки статей, методичні рекомендації, проекти, розробки уроків та позакласних виховних заходів методичного об’єднання вчителів іноземних мов ліцею. Семінар-тренінг пройшов на високому методичному рівні.


28.10.2014 р. Захід до 70-річчя від Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників "Ніхто не забутий, Ніщо не забуте...". Такими словами розпочався урочистий захід до 70-річчя від Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників у Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17. Із захопленням сприймали глядачі виступи учнів, пісні у їх виконанні. Вражаючим було відео воєнних часів 1941-1945 років. У фіналі заходу звучало життєстверджуюче: "Хай завжди буде сонце, Хай завжди буде небо...".

Презентація до заходу
.
Відеофрагмент "Пісня про Дніпро" 
Відеофрагмент "28 жовтня - День визволення України від німецько-фашистських загарбників"
           

                  


Сучасний урок – це далеко не одноманітна та єдина структурно-змістова схема. Кожний конкретний учитель визначає для себе ті форми роботи, які для нього найприйнятніші. Тому урок є дзеркалом загальної педагогічної культури вчителя, показником його інтелектуального запасу, кругозору, ерудиції. З метою підвищення якості проведення уроків у Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 в оригінальній формі був проведений методичний захід - Інтелектуальна кав'ярня "Велика перерва", тема "Сучасний урок". 

           

         


З 20.10. по 24.10.2014 р. у Ніжинській ЗОШ І-ІІ ст. № 8 проходив тиждень початкових класів. У цей період кожен класний кабінет початкової школи був схожий на вулик, де плідно та згуртовано працювали вчителі та учні.

Основним завданням тижня  було, насамперед, створення у навчально-виховному процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів. «Кожен день  у  нас  цікавий,  веселий, плідний  і  яскравий» - це девіз, який супроводжував учнів початкових класів усі ці дні.

Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку учнів. Несподівані гості, таємничі мандрівки, цікаві дослідження відкидають нецікаві і нудні уроки. Навчальні заняття були незвичними, іноді казковими, учні залюбки працювали в парах, у групах, змагалися, інсценізували, дискутували, декламували, творили своїми руками.
            Тиждень розпочався лінійкою  та  конкурсом  малюнків  «Я люблю  Україну».


    30.10.2014р. у ЗОШ І-ІІІст.№9 (директор Герасименко В.П.)  відбувся семінар вчителів початкових класів з проблеми «Активізація пізнавальної діяльності молодших школярів через використання технологій особистісного розвитку».

     Учасники семінару  ознайомилися  з діяльністю шкільного методичного об'єднання вчителів початкових класів, спрямовану на формування життєвої компетентності  учнів через впровадження сучасних освітніх технологій.

     На належному науково-методичному рівні провела урок читання у 2 класі вчитель Галепа А.П., яка показала високу майстерність особистісного спілкування з дітьми.  Творчо підійшла   до  розвитку школярів  через звернення до їх життєвого досвіду  вчитель Бездольна Л.Є. Змістовний майстер-клас з проблеми «Сучасний  інтерактивний урок» провела вчитель Бойко Т.М.

    Вчителі Самоткан О.М. та Коршок Г.М. єфективно поєднують навчання та виховання школярів. Результат проведеної роботи показали під час свята «Україна в моїм серці», окрасою якого став виступ шкільного ансамблю «Вербиченька».

   Учасники семінару взяли участь у грі «Ромашка Блума» з упровадження інноваційних технологій розвитку пізнавальної активності молодших школярів».

Переглядів: 499 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar