Головна » 2014 » Вересень » 26 » 22-26.09.2014р. частина 1
14:02
22-26.09.2014р. частина 1

З 19 по 22 вересня 2014 року в країні проходила Всеукраїнська освітня кампанія «Голуб миру» під гаслом «Право народів на мир». Євроклуби шкіл міста підтримали захід і 22.09.2014 р. о 15-00 зібралися на вул. Гоголя з макетами птаха Миру в руках. Діти хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв Небесної Сотні, поклали квіти до пам’ятного знаку. Потім всі дружно розгорнули Прапор України і з гаслом «Ми – українці! Ми – за мир» пронесли його центром міста. Біленьких голубів учні роздавали перехожим, які бережно брали їх, як сувенір Міжнародного дня миру. До акції приєдналася і група студентів НАТІ, начальник СДСМ Басак Т.Ф.

          До 120-річчя нашого видатного земляка О.П. Довженка в ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 з успіхом пройшла  учнівська конференція  «Я народився й жив для добра і любові». Педагоги Костенко М.Я. та Бабич Н.О. спільно з учнями оформили стенд «Видатні постаті земляків».

22 вересня 2014 року в опорній школі вчителів української мови та літератури на базі гімназії № 3 зібралися керівники шкільних методичних об’єднань. Голова ради Федюрко В.Г. виступила з вітальним словом та запропонувала узгодити річний план роботи. Члени зібрання ще раз підкреслили, що головний урок сьогоднішнього дня – урок патріотизму; у невимушеній розмові ділилися власними набутками, планами й роздумами про формування національної свідомості учнів. Учитель ЗОШ І-ІІІ ст. № 7 Харитонова А.В. представила присутнім збірки «Любов’ю наснажений» (авторський колектив учителів-словесників – до 120-річчя від дня народження О. Довженка) та власний проект «Фанфік: проба пера чи звичайна копія оригіналу?». Методист ММК Сватенкова С.І. надала практичні рекомендації щодо роботи шкільного методичного об’єднання, оформлення сторінок класних журналів.

           

22 вересня у ЗОШ І-ІІІ ст. №10 відбулася краєзнавчо-поетична година для учнів 10-А класу (класний керівник Клепак Л.В.) та учнів 11-А класу (класний керівник Головко І.М.) «Скарбниця талантів землі Ніжинської». Вступне слово тримала шкільний бібліотекар Людмила Пономарьова, яка представила місцеву поетесу Світлану Віталіївну Рижевську, творчий доробок якої дуже широкий – вірші, оповідання, казки, новели, пісні, тощо. Учні захоплено слухали вірші  та пісні у авторському виконанні.

Учениця 10-А Оксана Леміш має свою  силу слова. Той дар, який не дає пройти повз її поезію. ЇЇ вірші, присвячені Майдану та сьогоднішнім подіям,  підіймають український дух.

Власні вірші представила класний керівник 11- А класу Ірина Миколаївна Головко. У її віршах тонко відчуваєш, що вони виплекані у любові до рідної землі, до школи, де все живе, дихає, зростає.

З бібліографічним оглядом літератури «Вірші народжені почуттям»  виступила провідний бібліограф ЦБС Любов Гусєва, яка познайомила присутніх зі творчістю  ніжинських поетів: Тетяни Винник, Петра Галактіонова, Лідії Турової, Валентини Гетьман, Олександра  Драчука, Олександра Забарного, Надії Івченко, Анатолія Шкуліпи, Валентини Образцової, Софії Демиденко, Олександра Світлішого та ін.

Під час заходу всі відкрили для себе чарівний світ поезії рідного краю.  Зустріч завершилась автограф-  та фотосесією.

У навчальному закладі  № 6 22.09.14 р. відбувся захід, присвячений 25-річниці заснування громадської організації (а згодом партії) Народного руху України за перебудову. Учні 10-11 класу взяли участь у круглому столі, на якому визначили віхи діяльності НРУ та його роль у державотворчих процесах України. Також діти оцінили визначний внесок політичного діяча В’ячеслава Чорновола.

 

Щороку  сотні дітей гинуть під колесами автомобілів. Іноді це трапляється з вини водія, але буває, що винуватцем ДТП стає і сама дитина. Як же вберегти учнів від небезпеки?

Для вирішення цієї проблеми у Ніжинській ЗОШ І-ІІ ст. №8  з 08.09 по 19.09.2014 року у рамках місячника «Увага! Діти на дорозі!» пройшов тиждень безпеки дорожнього руху, впродовж якого в школі було проведено ряд заходів з безпеки життєдіяльності з метою запобігання нещасних випадків на дорозі.

Так, з учнями 1-4 класів були проведені бесіди «Червоний, жовтий, зелений» (кл. кер. Горлова Д.В., Кресан О.М.), «Мій безпечний шлях до школи» (кл. кер. Дмитрик Н.М., Кудра Л.А.), 5-6 класах  «Я - відповідальний пішохід» (кл. кер. Іонанова В.В., Кушніренко К.А.), 8-9 класах (кл. кер. Гомоляко Л.., Потороча О.В.) «Дотримання правил дорожнього руху – запорука життя» з переглядом мультимедійних презентацій «Правила дорожнього руху». 

Особливу увагу при вивченні дорожніх правил було приділено учням початкових класів. У цікавій для молодших школярів формі до них була доведена інформація про важливість і необхідність дотримання загальноприйнятих правил переходу вулиць та перехресть. Була проведена вікторина «Мій друг – дорожній рух» (Кресан О.М.), де діти показали свої знання дорожнього руху, дорожніх знаків, вміння розгадувати загадки та кросворди; працювати в колективі. Діти із захопленням давали відповіді на всі запитання.

У коридорі школи було створено виставку тематичних плакатів та малюнків, де всі учні могли протягомтижнядетальнішепознайомитися з правилами дорожнього руху.

Сподіваємось, що завдяки таким заняттям маленькі пішоходи стануть зразковими учасниками дорожнього руху.

Переглядів: 450 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar