Головна » 2016 » Березень » 11

«Широкий» четвер тижня Масниці в ДНЗ №16

Збирайся, народ, в гості Масниця чекає!

Масниця сирна, ситна, старовинна,

На вас чекають ігри, забави та жарти,

Ні хвилинки не дадуть нудьгувати…

Широку масницю відкриваємо,

Веселощі починаємо!

 

 

 

     Ось так раніше закликали на веселе свято Масницю, якою проводжали зиму і зустрічали весну. Вона є одним з найстаріших свят слов’янських народів – справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші дні з часів язичницької культури.  Масниця – це п ... Читати далі »

Переглядів: 521 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 11.03.2016 | Коментарі (0)

            У ДНЗ №23 «Розвивайко», в рамках тижня «Шевченківські дні», відбулося свято рідної мови та поезії.

           У кожного віку свій Шевченко. Велика духовна сила шевченківських творів є невичерпаним джерелом у вихованні нових національно свідомих поколінь української молоді, починаючи з дошкільних років. І саме з нагоди такої визначної події в дитячому закладі було проведено чудовий захід.

          На святі відбулося знайомство з творчістю великого українського поета, геніального митця-новатора, видатного майстра живопису та графіки ХІХ століття.

          Діти декламували вірші Великого Кобзаря про рідну Україну, її природу та красу. Лунали українські народні пісні, дівчатка вражали своїми барвистими костюмами та незабутньою компози ... Читати далі »

Переглядів: 627 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 11.03.2016 | Коментарі (0)

Могутньою зброєю у боротьбі за волю, за кращу долю для українців завжди було і залишається поетичне слово Тараса Шевченка.   

З нагоди річниці шанування пам’яті Кобзаря в  Ніжинській гімназії № 3 були проведені шевченківські читання.  Учитель української мови та літератури Федюрко Віра Григорівна розповіла про життєвий і творчий шлях Тараса Григоровича, про значення творчості Великого Кобзаря для кожного українця та нашого народу. Учні 5-11 класів  прочитали уривки із своїх улюблених творів – «Сон», «Катерина», «Наймичка», «Лілея». Учитель географії Булавенко С.Д., здавна закохана у поезію Великого Кобзаря, для всіх присутніх продекламувала напам’ять поему «Утоплена». Зі сцени лунали зву ... Читати далі »

Переглядів: 435 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 11.03.2016 | Коментарі (0)