Головна » 2015 » Жовтень » 05

         У 2016 році  вся прогресивна громадськість відзначатиме 160-річчя від дня народження видатної землячки, представниці української культури, державного і громадського діяча, письменниці, вченого педагога, автора Концепції національного дитячого садка, але перед усім -  великої патріотки України, яка поряд з М.Грушевським, Л.Українкою, М.Драгомановим уособлює в собі воістину хресний шлях до незалежності і соборності України.

         Наш дошкільний навчальний заклад №13 вже 21 рік носить  ім’я  Великої Софії Русової першим на Чернігівщині серед садків. В стінах  нашого садочка живуть, діють, спрацьовують принципи національного дошкільного закладу, про який так мріяла & ... Читати далі »

Переглядів: 386 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 05.10.2015 | Коментарі (0)

02-04 жовтня 2015 року в м.Ужгород пройшов Міжнародний турнір з дзюдо серед юнаків та дівчат 1999-2001 року народження "Кубок Закарпаття". В турнірі взяли участь понад 300 учасників з України, Чехії, Угорщини, Словаччини, Словенії, Молдови. Учень Ніжинської КДЮСШ Крейтор Тимур виборов І місце у ваговій категорії 50 кг, де боролися 29 учасників, а Чистякова Наталія у ваговій категорії 70 кг посіла ІІІ місце (14 учасників).
На даний час вихованці, які  брали участь у змаганнях продовжують підвищувати свій рівень у навчально-тренувальному таборі, де перебуває більше 150 спорт ... Читати далі »

Переглядів: 430 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 05.10.2015 | Коментарі (0)

З метою зайнятості дітей у позаурочний час, розвитку їх естетичних, фізичних, емоційних, розумових здібностей, уперше за останні роки у Ніжинській ЗОШ І-ІІ ст. № 8 почали працювати гуртки, які безкоштовно проводять вчителі школи. Учні мають змогу відвідувати вокальний, спортивний, комп’ютерний гуртки, гурток «Країна майстрів».

Популярністю користується вокальний гурток під керівництвом молодого, але талановитого вчителя музики Бойко А.М. Учасники виступають на шкільних святах і завжди отримують шквал гучних оплесків.

Творчо, із наснагою для учнів 1- 4 класів працює вчитель початкових класів Кресан О.М. у гуртку «Країна майстрів». Молодші школярі із задоволенням опановують нові для них техніки, вчаться працювати із різним матеріалом. А зроблена власними руками річ приносить естетичне задоволення.

Із нетерпінням щовівторка чекають хлопці 7-9 класів тренера ДЮСШ, за сумісництвом вчителя фізкультури Багмута Ю.О., щоб не тільки удоско ... Читати далі »

Переглядів: 350 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 05.10.2015 | Коментарі (0)

Найважливіший період становлення особистості майбутнього громадянина України припадає на його шкільні роки. Елементи дорослого громадянського життя моделюються у школі через учнівське самоврядування, адже шкільне життя має будуватися на демократичних засадах. У Ніжинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 17 учителі чітко усвідомлюють, що добре організоване учнівське самоврядування стає тією силою, котра може розв'язати важливу проблему - навчити підлітків приймати рішення і нести за них відповідальність. Саме тому всі без винятку школярі 5-11 класів беруть активну участь у виборах Президента школи, парламенту. Вибори є вибори - це і таємне голосування, скриньки, бюлетені, зустріч із кандидатами, робота виборчої комісії. За традицією вони проходять в останню п'ятницю вересня, у День і ... Читати далі »

Переглядів: 345 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 05.10.2015 | Коментарі (0)

30.09.2015 в гімназії №3 відбулося засідання Євроклубу «Вітрила», присвячене Дню європейських мов. Це - свято молоді, якому немає  ще й 10 років.  Ініціатором створення такого свята у свій час виступили Європейська комісія та Рада Європи.  У гімназії № 3 вивчаються англійська та німецька мови, але в Європі користуються й іншими мовами. Саме тому зараз приділяється велика увага мовній різноманітності.   Отже, в цей день члени євроклубу «Вітрила» під керівництвом Василенко І.К. та Дутої І.В. здійснили заочну мандрівку до європейських країн.   Учні підготували цікаві повідомлення про історію виникнення європейських мов. Брали участь у різноманітних конкурсах, декламували вірші, розв’язували ребуси та поповнили свою скарбничку новими ін ... Читати далі »

Переглядів: 281 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 05.10.2015 | Коментарі (0)

Педагогічний, батьківський колективи та учні школи № 10, як і всі українці, з тривогою слідкують за перебігом подій на Сході України та  здійснюють посильну допомогу  бійцям АТО. З метою формування любові до Батьківщини, виховання патріотичного духу, поваги школярів до бійців, учителі навчального закладу проводять виховні заходи за участі бійців АТО. Так 22 вересня 2015р. на виховну годину до 11-Б класу було запрошено бійця полку «Дніпро - 1», колишнього випускника школи  Закорського Володимира. З болем в очах він розповів учням, що пережив за час, проведений в зоні АТО. Учні дізналися про учасників бойових подій, наших земляків, які загинули на Сході, захищаючи рідну Україну, свій край, усіх нас.

Після закінчення зустрічі учні побажали воїну здоров’я, уда ... Читати далі »

Переглядів: 382 | Додав: osvita-nizhyn | Дата: 05.10.2015 | Коментарі (0)