Головна » 2015 » Серпень » 13 » 13.08.2015р.
16:44
13.08.2015р.

"Пригоди маленького кошенятки влітку"

13.08.2015 року  в ДНЗ № 9 відбулося веселе свято "Пригоди маленького кошенятки влітку". Вихованці сімейної групи № 1 та № 2 змагалися, подорожуючи екологісними стежинами, вихованці молодшої групи разом з батьками приймали активну участь у спортивних естафетах. Порадували малечу казкові герої, що завітали на це свято. Вони провели ігри з водою і повітряними та мильними кульками. На закінчення дітлахи отримали солодощі та фрукти.


Свято нового врожаю – Обжинки

Теплого серпневого дня в дошкільному навчальному закладі №13 «Берізка» – Свято нового врожаю – Обжинки. До нього готувались з надзвичайною відповідальністю, бо розповісти сучасній дитині про косовицю, закохати у важку  хліборобську працю не просто, адже треба все побачити на власні очі.

Ця кропітка дослідницько-пошукова робота була організована молодими, талановитими вихователями Колесник А.В., Курандою І.В., практичним психологом Макаренко А.В., вихователем-методистом Парубець Н.Г. при естетичному сприянні  музичних керівників Нагорної І.В. та Московської О.М.

 …Ось на обочині поля жмут колосся  залишили,  яке називали «бородою», а її на Україні,  по - особливому, шанували – обв’язували червоними стрічками, оздоблювали квітами, калиною. Це, щоб хліб колосився і на той рік!   Дошкільнятам  піднесли  хліб нового урожаю з дрібкою солі і зернятка, - щоб  землю засіяли:

«Сійся, родися жито-пшениця,

  Всяка пашниця»...

Линуть слова подяки сонцю, небу, полю, птахам і трударям – женчикам в хороводах і піснях:

«Ой обжинки, господине, обжинки !

Дай нам меду та півхлібинки !

З поля до комори -

Подякуєм нивоньку,

В щасливу годиноньку !

       Гарячий, сонячний хліб нового урожаю прямо з печі, з крапельками золотистого меду залюбки смакували діти з рук господині (вихователь Колесник А.В.) і дякували .

      Добігає Свято Обжинків і літо-літечко до кінця. На Україні в розпалі жнива, а  там, як кажуть в народі: «Жнива кінчаються – осінь починається…»   

Переглядів: 349 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
avatar