Головна » 2014 » Вересень » 12 » 12 вересня 2014р.
09:24
12 вересня 2014р.

05.09 2014 р. у Ніжинському Будинку дітей та юнацтва розпочалася акція – «Міцний щит дитячої любові й творчості – тим, хто захищає майбутнє України». Вихованці підготували малюнки, поробки, листи зі словами подяки тим, хто в цей нелегкий час бореться за свободу нашої Батьківщини. Також проводиться збір речей, іграшок, канцприладдя для сімей вимушених переселенців зі сходу країни. Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до цієї акції, що буде тривати протягом вересня місяця.

 

  


Тихий сонячний ранок… До Ніжинської гімназії № 16 поспішає гомінлива дітвора, більшість із яких у вишиванках та з квітами у руках. Стало доброю традицією щопонеділка у школі проводити тематичні лінійки. А сьогодні вона особлива, бо присвячена визволенню Ніжина та всієї України від німецько-фашистських загарбників. Усе далі й далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. Але ніколи не згасне пам’ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого світлого майбутнього. Почесна група прапороносців вносить до Урочистої зали Державний Прапор. Звучить Гімн України. З гордістю й водночас із невимовною тугою спостерігаю за присутніми. Серйозні, зосереджені, деякі із слізьми на очах виконують урочисту пісню.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про загиблих визволителів та нашого земляка, Ніжинця Яковенка Д. О., який поклав своє життя у зоні антитерористичної операції. Як боляче усвідомлювати, що історія повторюється. Ми люди ХХІ століття, цивілізовані, розумні, а на Сході України лунають вибухи, димлять пожежі, плачуть жінки й діти, стогне сама матінка-земля.

Українці – миролюбивий народ. У ці дні ми традиційно несемо квіти до пам’ятників визволителям. Право покладання квітів надається кращим учням школи Соболевій Валерії та Євтуху Івану.

Червоною ниткою всього заходу, який підготувати учні 9-А класу та вчителі Тимченко С. В., Риженко Л. В., Солдатенко Т. І. пройшла думка, що без миру немає дитинства, немає майбутнього. За щастя дітей, за мирне небо, за цвіт на землі борються чесні люди планети. Закінчили свій виступ учні словами:

Ми хочемо без воєн жити,

Хай буде мир на всій землі.

За мир, щоб сміятись!

За мир, щоб троянди цвіли!

Щоб квіти буяли і діти росли!

Дай Боже, щоб мрії наших дітей здійснилися. Миру, спокою, впевненості у майбутньому…Боже, Україну збережи…


10.09.2014 року у Ніжинській ЗОШ I-III ступенів № 7 відбувся «День відкритих дверей» для дітей з дитсадка № 7. Талановиті, творчі діти випускних класів початкової школи (4-А та 4-Б кл.) брали активну участь у проведенні святкової показової програми для малят і  продемонстрували майбутнім школярам свої творчі уміння та навички, а в свою чергу вихователі дитсадка разом з дітьми заспівали свою пісню в подарунок нашим школярам. Після концерту дітям  було проведено оглядову екскурсію по школі.

page 1.jpg
Изображение 042.jpg

 


Патріотичний вогник – «Година мужності» в дитсадку №7 «Дзвіночок»

У дошкільному закладу № 7 випадає честь першому розповісти малюкам про відважних захисників нашої держави, що перебувають у зоні АТО в Донецькій і Луганській областях і які повинні стати для них високим взірцем.

У «Дзвіночку» діти цілеспрямовано ознайомлюються зі славетною історією перших захисників України – козаків, з традицією святкування Дня Збройних Сил; розширюються знання про різні роди військ, військові нагороди, знаки розрізнення військовослужбовців; збагачуються уявлення дітей про якості, необхідні сучасному солдату.

            9 вересня в дошкільному закладі № 7 за ініціативи завідувачки Волосок Т.М. відбулася зустріч з Недолею В. - бійцем  із зони АТО, який перебуває у короткочасній відпустці у м. Ніжині. До зустрічі були залучені сім’ї вихованців старших груп, адже сімейне виховання нерозривно пов’язане з суспільним. Моральний приклад батьків, свідоме ставлення до виховання підростаючого покоління, яке в майбутньому прийме естафету героїчних справ від старших поколінь, формує характер майбутнього патріота, його громадянський світогляд. Глибоке, світле почуття патріотизму, сформоване в дитинстві, визначає все подальше життя людини і живе в ній як відчуття Великої Батьківщини; формує у дошкільнят активну життєву позицію.

А що можемо зробити ми, щоб зберегти єдину Україну? Порадилися з батьками і вирішили провести ярмарок солідарності. Змайстрували з природного матеріалу ляльки-мотанки, аплікації, намалювали малюнки «Оберіг для бійця», підготували концерт, ігри, атракціони. До цієї зустрічі малята разом з музичним керівником Вертилецькою В.С. вивчали вірші та пісні про «Сонце дружби й миру», та «Хороших друзів». Неважко було навчити дошкільнят декламувати напам’ять  хвилюючі слова Віри Багірової «Який колір у війни», але яких цілеспрямованих зусиль треба докласти, щоб ці слова стали життєвою позицією підростаючої особистості!

Сучасні дівчатка і хлопчики розуміють, а швидше відчувають, яке це лихо - війна. Широко розкритими очима, в яких світилися і подив, і повага, і непідробний інтерес, дивилися малі на бійця-миротворця, жадібно всотували щойно почуте, сповнюючись почуттям причетності до подій у східних регіонах України. Які обережні, трепетні були рухи дошкільнят, коли вони хвилиною мовчання вшановували пам’ять загиблих в зоні антитерористичної операції.

  Обличчя дошкільнят посерйознішали, коли оголосили, що вся зароблена сума під час акції «Поклади у скриньку» перераховується бійцям-миротворцям. Внесок, здається, невеликий, але сама акція формує активну життєву позицію дітей, виховує патріотичні почуття.

Під час слухання та обговорення  подій на Сході дуже важливий момент співпереживання. Високі почуття, пережиті спільно, сприяють формування дружного дитячого колективу. Виховуючи патріотизм, одночасно формуємо колективізм, а це теж конче важливо.

«Ми хочемо, щоб всі ті, хто боронять нашу державу, поверталися додому живими та здоровими!» - такими були щирі побажання діток. Хай їдуть до Донецьку дитячі малюнки, на яких блакитніє небо, хлюпоче чиста водиця, достигає урожай і сяє золотопромінне сонце, а над малюнками пломеніє заповітне слово: «МИР»!

 

 

 

Переглядів: 411 | Додав: osvita-nizhyn | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar