Харчування дітей у школі

Найважливішими компонентами розвитку особистості дитини є її фізичне, психічне та духовне здоров'я, стан якого визначається впливом на нього усього комплексу соціально-економічних, екологічних і духовних факторів. У контексті формування гармонійно розвинутої особистості постає питання створення умов для збереження здоров'я дітей, їх всебічного розвитку, навчання і виховання. Одним із основних факторів впливу на здоров'я є забезпечення їх повноцінним і раціональним харчуванням.

У 17 закладах загальної середньої освіти, підпорядкованих Упралінню освіти Ніжинської міської ради, організовано харчування для 7184 учнів  (100%). Функціонує 14 їдалень, 3 роздаткових пункти (ЗОШ І-ІІ ст.№12, ЗОШ І-ІІ ст. №4, гімназія №14).

Послуги з організації харчування у закладах загальної середньої освіти Управління освіти отримує від КТВП «Школяр» як переможця конкурсних торгів на послуги їдалень. Керівництвом підприємства, працівниками харчоблоків шкільних їдалень розробляються, запроваджуються та використовуються постійно діючі процедури, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках в закладах освіти. В 10 ЗЗСО - впроваджено НАССР. У З ЗЗСО - на стадії завершення впровадження. Питання «Стан організації харчування та запровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР на харчоблоках закладів освіти» розглянуто на  колегії  Управління освіти  

На виконання програми «Соціальний  захист  учнів закладів загальної середньої освіти м. Ніжина  шляхом організації гарячого харчування  у 2021 році» харчуванням за кошти бюджету Ніжинської міської територіальної громади забезпечені:

  • діти-сироти та  діти, позбавлених батьківського піклування ;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах;
  • учні із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;
  • учні із числа дітей із сімей учасників антитерористичної операції (ООС) та дітей із сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції ;
  • діти із сімей тимчасово переселених з окупованих територій;
  • діти загиблих учасників АТО (ООС).

Велика увага приділяється Управлінням освіти, керівниками закладів загальної середньої освіти формуванню навичок здорового харчування здобувачів освіти. Другий рік поспіль Ніжинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №17 є учасником унікальної соціальної програми "Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів", яка реалізується Центром "Розвиток КСВ" та Mondelēz International Foundation за підтримки МОН України. В рамках програми педагоги школи  реалізують наступні напрями:

  • популяризація раціонального харчування;
  • популяризація  концепції "здорового дизайну" рекреацій та приміщень де перебувають і харчуються діти;
  • впровадження нових форм організації тематичного дозвілля учнів.

За домовленістю з КП "Школяр" в меню їдальні почали з’являтися страви від Є. Клопотенка, які дуже сподобались дітям.

На сайті школи ведеться сторінка «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів« присвячена діяльності навчального закладу у проекті. За поданим фінальним звітом навчальний заклад увійшов до п’ятдесяти фіналістів з усієї України.