Дошкільний навчальний заклад №23 "Розвивайко"
     м. Ніжин, вул. Московська 26, т. 2-43-34

Сайт садочка
     Дошкільний навчальний заклад № 23 “Розвивайко” - один із найстаріших дошкільних закладів міста. Він був побудований на початку 30-х років як типові ясла для дітей військовослужбовців 19 льотного полку.
     В роки Великої Вітчизняної війни у приміщенні ясел був розташований військовий госпіталь. А вже після визволення міста, у 1944 році, завдяки старанням Рубан Олександри Карпівни, було відновлено роботу дитячих ясел, які у 1985 році були реорганізовані у ясла-садок.
    
     Нині наш садок відвідує 190 дітей. Працюють:
     • 1 група раннього віку -  «Ромашка»,
     • 5 групи дошкільного віку – "Сонечко", «Капітошка», «Бджілки», «Калинонька», «Теремок».
     З дітворою працюють чудові і чуйні люди, педагоги за покликанням, майстри своєї справи, які тепло своїх сердець віддають дітям.
    
     У світ краси, умінь і знань дітей ведуть творчі педагоги, це:
     - вихователь-методист І категорії - Рибалко Г.П.;
     - музичний керівник вищої категорії - Вакулік В.М.;
     - вихователі вищої категорії - Помазан С.М.,
Савіна А.І.,
- вихователі І категорії - Ваврик І.Л.,Будакова О.П.,

- вихователі ІІ категорії - Турчин Ю.В., Проваторова І.А., Камінська О.М., Джеранова М.В., Смага О.В., Литовченко Л.М.

      - вихователі-спеціалісти -  Гладка Т.Г., Пузік С.О.
    
     Очолює цей дружній колектив завідуюча Василенко Людмила Василівна «Відмінник освіти України», «вихователь вищої категорії».
     Назва садка «Розвивайко» вибрана не випадково. Тут відбувається всебічний розвиток малюка: розвиток через світ музики та мистецтва, розвиток через пізнання оточуючого світу та власних потенційних можливостей. А для цього проводиться систематична і цілеспрямована робота не лише з дітьми, а й з педагогами закладу, які у творчому пошуку перспективних напрямів розвитку системи виховання і навчання дошкільників, запроваджують в практику кращі надбання вітчизняної та світової педагогічної думки, етнографічну спадщину України через такі форми роботи:
     - Творчої групи керівник Василенко Л.В.,
     - Семінарів – практикуму «Крок за кроком до здоров'я» - керівник Хашаба Т.В. «Мовленнєва криниця» - керівник Рибалко Г.П.;
     - Проблемний семінар «Ідеї видатних педагогів у конспекті сучасності»;
     - Майстер-класу «А я роблю так…».
     Колектив дошкільного закладу постійно працює над розв’язанням проблеми «Переорієнтація процесу навчання та виховання на розвиток дитини, формування її основних компетенцій у світлі Програми розвитку дітей дошкільного віку «Українське дошкілля» .
     Пріоритетним напрямком роботи садка «Розвивайко» є вдосконалення фізичного, психічного, духовного розвитку дошкільників, впровадження ефективних форм та методів навчально-виховної діяльності, спрямованої на розвиток і саморозвиток особистості.
    
     З цією метою в усіх групах дошкільного закладу облаштовані центри усебічного розвитку дитини, а саме: «Розумники», «Грайлики», «Талановиті пальчики», «Маленькі господарі», «Центр добрих справ», «Наш театр», центр народознавства «Віночок». В комплексі вони утворюють життєвий простір малюка, в якому він живе, діє, грається, емоційно самовизначається та формується як особистість. Саме тут, в першому суспільному середовищі для дитини проходить її соціальна адаптація до умов життя в товаристві незнайомих дітей і дорослих, виховання ціннісного ставлення до довкілля, природи, людей і самого себе.
     З метою розвитку у малят творчих, інтелектуальних, морально-етичних, театралізованих здібностей у нашому садочку працюють гуртки:
     1. «Чарівні звуки» – керівник Вакулік В.М.
     2. «Здоровейко (Степ-платформи)» – керівник Проваторова І.А.
     3. «Барвистий дивосвіт» – керівник Будакова О.П.
     4. «У гармонії з природою» – керівник Савіна А.І.

5. "Англ. мови"  - керівник Камінська О.М., Смага О.В.