Дошкільний навчальний заклад №23 "Розвивайко"
     м. Ніжин, вул. Московська 26, т. 2-43-34

Сайт садочка
     Дошкільний навчальний заклад № 23 “Розвивайко” - один із найстаріших дошкільних закладів міста. Він був побудований на початку 30-х років як типові ясла для дітей військовослужбовців 19 льотного полку.
     В роки Великої Вітчизняної війни у приміщенні ясел був розташований військовий госпіталь. А вже після визволення міста, у 1944 році, завдяки старанням Рубан Олександри Карпівни, було відновлено роботу дитячих ясел, які у 1985 році були реорганізовані у ясла-садок.
    
     Нині наш садок відвідує 171 дитина. Працюють:
     • 2 групи раннього віку - «Сонечко» та «Ромашка»,
     • 4 групи дошкільного віку – «Капітошка», «Бджілки», «Калинонька», «Теремок».
     З дітворою працюють чудові і чуйні люди, педагоги за покликанням, майстри своєї справи, які тепло своїх сердець віддають дітям.
    
     У світ краси, умінь і знань дітей ведуть творчі педагоги, це:
     - вихователь-методист ІІ категорії - Півень І.В.;
     - музичний керівник І категорії - Вакулік В.М.;
     - вихователі вищої категорії - Помазан С.М., Малюга І.А.;
     - вихователь І категорії - Савіна А.І., ;
     - вихователь ІІ категорії - Рибалко Г.П.;
     - вихователі-спеціалісти - Хашаба Т.В., Гладка Т.Г., Будакова О.П., Турчин Ю.В., Проваторова І.А., Кубрак Р.І.
    
     Очолює цей дружній колектив завідуюча Василенко Людмила Василівна «Відмінник освіти України», «вихователь вищої категорії».
     Назва садка «Розвивайко» вибрана не випадково. Тут відбувається всебічний розвиток малюка: розвиток через світ музики та мистецтва, розвиток через пізнання оточуючого світу та власних потенційних можливостей. А для цього проводиться систематична і цілеспрямована робота не лише з дітьми, а й з педагогами закладу, які у творчому пошуку перспективних напрямів розвитку системи виховання і навчання дошкільників, запроваджують в практику кращі надбання вітчизняної та світової педагогічної думки, етнографічну спадщину України через такі форми роботи:
     - Творчої групи керівник Василенко Л.В.,
     - Семінарів – практикуму «Крок за кроком до здоров'я» - керівник Хашаба Т.В. «Мовленнєва криниця» - керівник Рибалко Г.П.;
     - Проблемний семінар «Ідеї видатних педагогів у конспекті сучасності»;
     - Майстер-класу «А я роблю так…».
     Колектив дошкільного закладу постійно працює над розв’язанням проблеми «Переорієнтація процесу навчання та виховання на розвиток дитини, формування її основних компетенцій у світлі Базової програми розвитку дитини «Я у Світі» шляхом підвищення ефективності роботи кожного педагога, розвитку його творчого потенціалу».
     Пріоритетним напрямком роботи садка «Розвивайко» є вдосконалення фізичного, психічного, духовного розвитку дошкільників, впровадження ефективних форм та методів навчально-виховної діяльності, спрямованої на розвиток і саморозвиток особистості.
    
     З цією метою в усіх групах дошкільного закладу облаштовані центри усебічного розвитку дитини, а саме: «Розумники», «Грайлики», «Талановиті пальчики», «Маленькі господарі», «Центр добрих справ», «Наш театр», центр народознавства «Віночок». В комплексі вони утворюють життєвий простір малюка, в якому він живе, діє, грається, емоційно самовизначається та формується як особистість. Саме тут, в першому суспільному середовищі для дитини проходить її соціальна адаптація до умов життя в товаристві незнайомих дітей і дорослих, виховання ціннісного ставлення до довкілля, природи, людей і самого себе.
     З метою розвитку у малят творчих, інтелектуальних, морально-етичних, театралізованих здібностей у нашому садочку працюють гуртки:
     1. «Чарівні звуки» – керівник Вакулік В.М.
     2. «Ритмопластика» – керівник Хашаба Т.В.
     3. «Барвистий дивосвіт» – керівник Будакова О.П.
     4. «У гармонії з природою» – керівник Савіна А.І.