«Сучасне дошкілля під крилами захисту»: оновлено матеріали

Команда Міністерства освіти і науки додала нові матеріали до розділу "Сучасне дошкілля під крилами захисту", які доцільно використовувати у спілкуванні з дітьми дошкільного віку.

Матеріали містять онлайн-заняття з музики, математики, розвитку мовлення, психологічні поради, важливі нормативно-правові акти та багато іншої корисної інформації щодо поведінки в умовах воєнного стану.

До оновлення долучились ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», представництво The LEGO Foundation в Україні, цифрове видавництво MCFR, Асоціація дитячих центрів України, журнал «Дошкільне виховання», видавництво «Ранок», педагогічні працівники комунальних і приватних закладів дошкільної освіти.

Зацікавлені сторони можуть надсилати свої матеріали до відділу дошкільної освіти МОН на ел. пошту: domon2010@ukr.net з позначкою: матеріали до рубрики «Сучасне дошкілля під крилами захисту».

 

 

 

ДОШКІЛЬНА ОСВІТА

Мережу закладів дошкільної освіти у 2021-2022 навчальному році складають 15 закладів дошкільної освіти та 2 дошкільні підрозділи  – гімназія №14 та НВК «Престиж» №16.

Заклади дошкільної освіти працюють з режимом роботи відповідно до потреб батьків: поряд з режимом роботи 10,5 годин, у закладі дошкільної освіти №1 «Барвінок» та №2 «Зірочка» є чергові групи з режимом роботи 12 годин.

Для задоволення освітніх, соціальних потреб, організована робота 2-х логопедичних груп, 1 для дітей із порушенням зору, 1 – із порушенням опорно-рухового апарату. У ЗДО «Берізка» та «Калинонька» створено 4 інклюзивні групи для виховання і навчання дітей з особливими освітніми потребами. Серед закладів дошкільної освіти є заклад санаторного типу.

Освітній процес в закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, а саме за програмами: програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля» та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Всі заклади дошкільної освіти підключено до мережі Інтернет, мають свою електронну пошту та свій веб-сайт. Широко використовують соціальну мережу.

В Управлінні освіти працює програма електронної реєстрації дітей. Батьки мають змогу зареєструвати своїх  малюків відразу від народження до закладу дошкільної освіти, який розташований за місцем проживання родини.